Przejdź do głównej zawartości

Gorąca sesja – recenzja przedpremierowa

 

„… Mimo to krew w moich żyłach zaczyna płynąć szybciej. Jej intensywne spojrzenie ma moc. A moc to coś, co szanuję …”


Kiedy fotograf jest gotowy, by zrobić zdjęcie nikt nie zdaje sobie sprawy, że w ułamku sekundy musi uchwycić coś najważniejszego. To ulotna chwila, gest, spojrzenie, a nawet emocje, które są najlepsze na fotografiach. Co zaś możemy powiedzieć na temat Chess Copper? Ta kobieta rzuca pewnego mężczyznę na kolana. Wiemy to po jakichś pięciu minutach od momentu, gdy odbywa się sesja fotograficzna.

Autorka publikacji, Kristen Callihan nie rozumie zaś życia bez pisania. Znam to uczucie 😉 Pisarka jest laureatką nagrody RITA oraz dwóch nagród RT Reviewer’s Choice. Jej powieści doczekały się również znakomitych recenzji na łamach „Library Journal” i „Publisher’s Weekly”. Na moim blogu mogliście przeczytać kilka recenzji jej powieści, która obejmowała serię VIP.

Chyba nikt nie jest tym zaskoczony. Złośliwa fotografka, którą zespół zatrudnił, aby zrobiła zdjęcia do dorocznego kalendarza charytatywnego, kompletnie nie jest w typie Finna. Broni się przed jego atakami, na każdym kroku stanowi dla niego wyzwanie. Kiedy mężczyzna z nią jest, znikają wszystkie smutki i zmartwienia. Ta dziewczyna sprawia, że jego życie staje się zabawne.

Chess odniosła na swój sposób sukces w branży. Zdjęcia raczkującej kolekcji ubrań jej współlokatorki ze studiów spodobały się. Ludzie zaczęli doceniać jej pracę. Sesja z gwiazdami sportu – futbolu ma również szczytny cel. Akcja ma pomóc w odbudowie mieszkań dla ofiar powodzi w Stanach Zjednoczonych. Chess prywatnie chciałaby poznać tylko uczciwie pracującego faceta z bystrym umysłem. Nie zaszkodzi jeszcze uroczy uśmiech. Czy wymaga za dużo? Sesja zdjęciowa to nie impreza. Początkowo patrzy na Finna z wściekłością. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że on zwrócił na nią uwagę. Przestrzeń sesji fotograficznej została wydzielona dużymi panelami ściennymi. Aparat nigdy nie kłamie, może czasami podczas manipulacji. Liczy się światło i cień, przestrzeń negatywa i kąty. Kobieta walczy z mocnymi bólami głowy.

Finn ma doskonałe proporcje. Wygląda jak model. Ma jasnoniebieskie oczy i opaloną skórę pomimo lekko skwaszonej miny. Z nagością też dobrze sobie radzi, pomimo narastającego napięcia. Nie ma kompleksów. Nie chce też czekać na powolny rozwój sytuacji. Mężczyzna czuje, że znalazł wreszcie odpowiednią kobietę. Przy niej czuje się inaczej, lepiej. Związek buduje się na komunikacji zanim pójdzie się z kimś do łóżka. Niewiedza momentami jest błogosławieństwem, a przeszłość jest ciemnym podejrzanym miejscem, którego nasi bohaterowie nie pragną już znać.

Chce poznać Chess i być blisko niej. A może to kiepski pomysł? Bo Chess nie szuka związku. On zaś nigdy nie poświęcił kobiecie więcej niż jedną noc. Ale kiedy Chess traci swoje mieszkanie, ofiaruje jej pomoc i proponuje dom. Teraz są współlokatorami. Przyjaciółmi bez seksu. Chociaż coraz trudniej jest im trzymać ręce przy sobie. Im dłużej razem mieszkają, tym bardziej zdają sobie sprawę z tego, że ona jest dla niego wszystkim.

Teraz oboje chcą czegoś więcej. Robi się nerwowo i romantycznie. Sztuka niedopowiedzeń w komunikacji ma wielką moc. Książkę dobrze się czyta, fabuła jest lekka i nie męczy, a to jeden z najważniejszych czynników dla udanego wieczoru 😉

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: MUZA SA

Premiera: 25.08.2021 r.

Tytuł oryginału: The Hot Shot

Przełożyła: Emilia Skowrońska

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I

Seria: GAME ON 4

Liczba stron: 400

(nowość wydawnicza)

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz