Przejdź do głównej zawartości

ŻYCIE NA LEKKO

 

„…Uważam się za człowieka ceniącego zdrowy rozsądek i drogę środka … może potrzebujesz tej jakości lekkości, bezpośredniości i skuteczności w realizacji swoich potrzeb …”

Wtorkowe popołudnie umili Nam czas z książką 😉 To publikacja pt. "Życie na lekko". Kluczem do szczęśliwego życia jest nieprzywiązywanie się do swoich planów. I otwartość na różne scenariusze. To taki złoty środek pomiędzy planowaniem, a spontanicznością. Między celem, bo lubimy przecież swego dopiąć i osiągnąć, a drogą, która często bywa ważniejsza niż sam cel.

Żyjesz sobie. Może fajnie i spokojnie. Może i tak sobie. Wstajesz rano, myjesz się, ubierasz, jesz śniadanie i wychodzisz z domu. Pracujesz, to i owo załatwiasz, jesz obiad, robisz zakupy, oglądasz serial, czytasz książkę, jesz kolację i idziesz spać. W weekendy nadrabiasz zaległości. Klasyczny scenariusz. Masz marzenia No dobra - kilka. Kilkanaście?

Autor książki Piotr Bielski jest dziennikarzem i socjologiem. Mieszka w drewnianym domu w sosnowym lesie w centralnej Polsce, skąd prowadzi ciekawe kursy online. Mówca motywacyjny. Pisze o doświadczeniach pozytywnych i niosących radość. O życiu, a w zasadzie o Życiu, bo autor tak woli o nim pisać ― od dużej litery  I próbuje zadać każdemu czytelnikowi pytanie: Czy Twoje małe życie - bądź los może stać się dla Ciebie źródłem nieustającej radości?  Taka filozofia ma pomóc w zrozumieniu swojego wnętrza.

Bielski zawodowo zajmuje się nauczaniem zasad Jogi Śmiechu podczas szkoleń i warsztatów, po godzinach zaś... praktykuje ją we własnym życiu. W książce dzieli się kilkudziesięcioma lekkimi, pełnymi pogody ducha i humoru opowieściami. O małym, choć wielkim świecie. O miłości do kota ― drania i mordercy. O byciu tatą i mężem itp.

Podkreśla rolę medytacji w metrze i życie własnym rytmem. Podpowiada, jak znajdywać bratnie dusze, którym już nie chce się gonić ani coś komuś udowadniać. Wszystkie marzenia i pomysły musimy realizować od razu. Rozwój wewnętrzny idzie w stronę akceptacji i celebracji ciszy, a nawet pozytywnego spojrzenia na pustkę. Wiele dróg prowadzi zaś do wdzięczności. I gdzie znajdujemy swoje miejsce w wierze? I co jest z tym naszym cierpieniem? Bo, może ważne jest to, że mamy zdrowe serce, albo to, że mamy się do kogo przytulić 😉 Wyobraźnia też nie zna granic.

Gorąco polecam. Spokojnej nocy 😉

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: HELION SA – Sensus

Premiera: 20.04.2021 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Redaktor prowadzący: Justyna Wydra

Liczba stron: 234

(nowość wydawnicza)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz