Przejdź do głównej zawartości

Nieodpowiednia chwila

 

„… Zajęło mi dłuższą chwilę, zanim zdołałam na dobre się uspokoić. Trudno mi było jednak zachować powagę, mając świadomość absurdu tej sytuacji. Musiałam nad sobą zapanować …”

Z tymi chwilami w naszym życiu bywa różnie. Są takie, które minęły bezpowrotnie i już się nie powtórzą, ale i takie, które dopiero przed nami. Na te chyba liczymy najbardziej 😉 Musi być pozytywnie 😉 Odbiorca zostaje wplątany w dalsze losy dobrze znanej historii, ale widzi też oczami wyobraźni rozterki naszych postaci. Czy można być szczęśliwym kosztem innych? I czy można kochać więcej niż jedną osobę? Jestem przekonana, że każdy z Was odpowie inaczej na te dwa pytania. 

J. Harrow to autorka świetnie przyjętych przez czytelników powieści pt. „Nieodpowiednia dziewczyna” i „Pozerka”. Obie oparte są na ogromnych emocjach i tajemnicy, która powoli odkrywa wszystkie karty.

Po wypadku Daniel dochodzi do siebie; on i Eve są wreszcie razem. Niestety nic nie trwa wiecznie. Niespodziewanie pojawia się Alice, była dziewczyna Daniela. Kiedy przeszłość przypomina o sobie, oboje są zmuszeni dokonać wyboru i podjąć decyzje, które nie dotyczą już tylko ich dwojga. Zaczynają nowe życie z dala od siebie. Kobieta pamięta pełen żalu wzrok i zmęczoną twarz. Jej emocjonalne huśtawki są strasznie wyczerpujące.

Czasami nie doceniamy tego co mamy, goniąc za nierealnymi pragnieniami lub utraconym szczęściem. Eve coraz wyraźniej to widzi i lepiej rozumie co robi. Teoria to jednak co innego niż praktyka. Tę pierwszą ma już opanowaną, przyszedł czas na drugą. Dziewczyna przekonuje też samą siebie. Boi się, że mężczyzna przejrzy ją na wylot. Tymczasem musi ukryć tak wiele nie tylko przed nim, ale również przed sobą. Schować głęboko, zapomnieć i iść dalej. Żyć.

Eve postanawia wyjechać. Zatrzymuje się u dawno niewidzianej cioci na wybrzeżu. W jej życiu pojawia się inny mężczyzna. Dziewczyna na nowo odkrywa siebie, poznaje ciepło, jakie daje rodzinny dom. Sielanka nie trwa jednak długo. Śmierć i kłamstwa zmieniają wszystko.

„Nieodpowiednia chwila” przedstawia dalsze losy bohaterów „Nieodpowiedniej dziewczyny”. Recenzje tej książki również mogliście przeczytać na moim blogu. Eve to młoda i zdolna tatuażystka. Stroni od mężczyzn i nie wierzy w miłość. Natura buntowniczki i skóra pokryta tatuażami sprawiają, że ludzie oceniają ją dość jednoznacznie.  Ale czy słusznie? Daniel, jeden z bohaterów książki to kompletne przeciwieństwo Eve. Mężczyzna został wychowany w kochającej rodzinie, jest dobrze wykształcony i szarmancki. Czy można chcieć czegoś więcej? Zawsze wie, jak się zachować … do czasu, gdy spotyka Eve.

W pewnym momencie całe napięcie nagromadzone w ciągu dnia znika, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i nie chodzi tutaj tylko o sceny łóżkowe, ale i o najskrytsze zakamarki duszy bohaterów. Nic nie równa się z magią dotyku osoby, którą kochasz.

Wiele osób zastanawia się co oznacza dany tatuaż? Czy jest on bolesną pamiątką? A może swoistą blizną na całe życie?  Powieść jest przesiąknięta całą paletą różnych uczuć, ale może okazać się, że miłość może być niewystarczającym lekarstwem. Co wtedy?

Gorąco polecam

Katarzyna Żarska

http://zarska18.blogspot.com/

Wydawnictwo: ZYSK i S – KA

Premiera: 02.03.2021 r.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Wydanie I

Projekt okładki i stron tytułowych: Mariusz Banachowicz

Liczba stron: 320

(nowość wydawnicza)  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zacznij od dziś

  „… Nie tak bowiem człowiek widzi jak widzi Bóg, bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce… (1Sm 16, 7b)” Każdy z Nas pragnie, by jego życie było spokojne, idealne, wręcz komfortowe. Niestety nie zawsze tak się da. Czy Ty – Kochany Czytelniku, umiesz zaczynać wszystko od nowa? Dotyczy to także twojej duszy i pewnej duchowości, która towarzyszy Ci niemal codziennie. Wanda Rutkiewicz , polska himalaistka, po zdobyciu Mount Everestu powiedziała, że „każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi”. Dla Czytelnika, to bardzo mądra wskazówka, bo każdy indywidualnie i nie na pokaz może wyciągnąć np. z Adwentu, modlitwy i życia, co chce. Takim Everestem czasem okazuje się nasze życie. Niekiedy trudne i nie do przejścia. Człowieka przytłacza wiele zła, problemów, kłopotów. To ciągła gonitwa myśli, bo jak zrobić coś tylko dla siebie? Dlatego będzie emocjonująco. Dobrze i

Krzyk ciszy

  „… Przytulił ją niepewnie, nie wiedząc, jak się zachować. Ale ona go nie puszczała. Płakała ciągle, wyobrażając sobie sytuację, na jaką go skazała …”  Zapytam Was trochę przewrotnie – Czy krzyk zawsze musi być głośny? Może ktoś robi to w zupełnej ciszy i wręcz wyje do poduszki, w samotności? Przed Wami najnowsza książka autorki „ Śpij, dziecinko, śpij”, zdobywczyni głównej nagrody w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać 2022, w kategorii horroru. "Realizacja marzeń wymaga czasu i poświęcenia". Jedna z naszych postaci nie może dotrzymać słowa i czegoś dostrzec. Sama pisarka fajnie namieszała. Jolanta Bartoś mówi, że jej dusza jest pęknięta na dwie części. W jednej panuje mrok, który zmusza do mordowania, w drugiej jest światło i wszystko, co piękne. Na swoim koncie ma kryminały, thrillery i horrory. Odbiorca ma w czym wybierać. Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Po wieloletnich walkach udaje jej się odzyskać rodzinny majątek w Jaraczewie. R

Pomiędzy nami tajemnice

„… Uśmiechnęła się niewyraźnie i podała mu rękę, po czym przeniosła spojrzenie na towarzyszącą mu osobę…”  Tajemnica czyli coś szczególnego, że ktoś boi się, że naprawdę wyjdzie na jaw. Przed Wami książka, która przeniesie Nas do swoistego labiryntu ludzkich losów. Według literatury fachowej „…tajemnica, czyli dane lub informacje, których ujawnienie osobom nieuprawnionym jest zakazane ze względu na normy prawne lub inne normy społeczne. W religiach, szczególnie w kultach misteryjnych, słowo tajemnica odnosi się do ukrytej rzeczywistości duchowej, z którą człowiek spotyka się przez obrzędy religijne…”. Autorką książki jest Katarzyna Grzebyk, która podkreśla, że powieść jest fikcją literacką. Pożar kina objazdowego wydarzył się jednak naprawdę. Powstało o nim kilka publikacji i film. Najważniejsze w tekście jest też   dobre słowo i odrobina uśmiechu. Ja – ze swojej czytelniczej perspektywy, to doceniam. Rok 1950. Do małej wioski na południu Polski przyjeżdża kino objazdowe. Podcz